ARSLAN ALÜMİNYUM ALUEXPO 2019’A DAMGASINI VURDU

Yaklaşık 6 milyar dolarlık bir pazar ve 3 milyar dolarlık ihracat büyüklüğüne sahip devasa bir güce dönüşen alüminyum sektörünün bütün bileşenleri ALUEXPO 2019’da İstanbul’da Bir araya gelerek yeni bir gelecek vizyonu yarattı. Türkiye’de 27 yıldır metalürji sektörünün en önemli fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2019 ve 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu ALUS’09, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde büyük bir başarıyla ve rekor bir katılımla gerçekleşerek sektörde bir heyecan dalgası yarattı.

Hem katılımcı hem de ziyaretçi açısından bu yıl kendi rekorunu kıran Fuar, sektörün bütün bileşenlerini bir araya getirerek önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Yoğun ilgi nedeniyle Fuar’ın başlama tarihinden aylar önce bütün stantları dolan ve pek çok yeni firmanın da dahil olduğu Fuar, tüm katılımcılar için adeta bir festival havasında geçti. Her defasında daha da büyüyerek kapsamını genişleten Fuar’ın elde ettiği ulusal ve uluslararası başarı, katılımcıların büyük bir bölümünün ALUEXPO 2021 için de bugünden rezervasyon yapmalarını beraberinde getirdi. Bu yıl 80 yeni katılımcıyı bünyesine katan ALUEXPO, 35 ülkeden 397 katılımcı ile kendi rekorunu kırdı. 216 yabancı, 400’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %38, toplam katılımcı sayısında %24 artış ile büyümesini sürdürdü.

Alüminyum sektörünün ekonomimizde önemli bir rol oynamasında belirleyici bir etkisi olan, yatırımın ve başarının yüz akı Arslan Alüminyum A.Ş, her geçen gün bu konumunu daha da güçlendirmekte ve bu sektörün devlerinin de sanayideki diğer kuruluşlarla aynı kulvarlarda ilerlemesine katkı sunmaktadır. Alüminyum sektöründe disiplini ve istikrarlı yatırım ve hamleleriyle süreçlere damgasını vuran Küresel Alüminyum Pazarının Yatırım Devi Arslan Alüminyum ALUEXPO 2019’a damgasını vurarak fırtına gibi esti.

Türk alüminyum sektörünün ana damarlarından birini temsil eden Arslan Alüminyum kesintisiz başarıları ve yüksek kapasitedeki üretim gücüyle her geçen gün gücüne güç katıyor. 2010 yılında izabe tesislerinin temelini atan ve bugün Türkiye’nin en güçlü alüminyum entegre tesislerinden biri haline gelen Arslan Alüminyum A.Ş. 1.000.000 ton/yıl yüksek kapasiteli herkese şapka çıkartan üretim hedefini yakalamak için var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Büyük düşünceler ve büyük yatırımlar anlayışıyla kurulduğu günden bugüne attığı her adımı istikrarlı ve tutarlı bir şekilde geliştiren ve yaptığı tüm hamleler ödüllendirilerek ülke ekonomisine katmadeğer kazandıran Arslan Alüminyum A.Ş. 240.000 Ton/Yıl üretim hacminin alt yapı çalışmalarını hızlandırdı. Arslan Alüminyum A.Ş Türk Alüminyum Sektörü başta olmak üzere uluslararası piyasaların da kabul ettiği en yüksek standartlara sahip alüminyum billet üretiminde 120.000 Ton/yıl olan kapasitesini, almış olduğu ilk yatırım hamlesi kararı ile üretim gücünü 2021 mart ayında 180.000 ton/yıl’a çıkaracaktır. Ülke ekonomisinin yarım asırlık güçlü mihenk taşı Arslan Alüminyum A.Ş. almış olduğu yatırım kararları sayesinde Türk Alüminyum Sektörünün başarısını tüm Dünya’ya uluslar arası bir marka olarak yapmayı kendisine vazife edinmiştir.