Arslan Alüminyum, Dünya Alüminyum Devlerinin Boy Gösterdiği Aluexpo’da Sektördeki İhtişamını Gösterdi

Bu yıl 8’incisi düzenlenen ve Hannover Messe Ankiros Fuarcılık tarafından organize edilen ALUEXPO – Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ve ALUS’11 – 11. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, 12-14 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 1,2 ve 3’üncü hollerinde büyük bir başarıyla gerçekleşti.

Dünya çapında alüminyum sanayisinin en önemli 3 organizasyonundan biri olarak kabul edilen Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın katılımıyla 12 Ekim Perşembe günü ziyarete açıldı.

ALUEXPO, küresel ekonominin lokomotif sektörlerinden alüminyumun temsilcilerini İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Fuar’da yine bir araya getirdi. Bu yıl rekor bir katılımla gerçekleşen ALUEXPO, Türkiye’nin sanayi gelişimi ve ihracatında önemli bir yere sahip sektörün, dünya genelindeki en büyük organizasyonlarından biri olma özelliği taşıyor. Önceki yıla göre doğrudan yabancı katılımcı sayısında %174, yerli katılımcı oranında ise %25’lik artışla rekor kıran fuar, 403 sektör paydaşının katılımıyla tüm katılımcıları memnun eden bir başarı çıtasını yakalayarak tamamlandı.

Küresel Alüminyum pazarının yükselen gücü ve en ülkemizin yarım asırlık köklü çınarı Arslan Alüminyum A.Ş. de ülkemizden ve dünyadan sektörün devlerinin boy gösterdiği Fuar’da gücüne ve başarılarına yakışır bir temsil düzeyiyle fuarı tamamladı. Türk alüminyum sektörünün geleceğine yarım asırdır güçlü ve başarılı hamlelere imza atan, ülkemizin sınırlarını aşarak küresel bir oyuncu hâline gelen Arslan Alüminyum A.Ş. hem alüminyum billet üretimi hem de alüminyum ekstrüzyon profil üretiminin güçlü temsilcisi olarak aralıksız yatırımlarına devam ederek ülke ekonomisine güçlü katkıda bulunmaya devam ediyor. Yatırım ve üretim konusunda Türk Alüminyum Sektörünün güçlü geleceğinde önemli bir değer oluşturarak, istihdam sağlayan ve yaptığı ihracatlarla küresel pazarlarda adeta yıldızlaşan yapısıyla önemli bir değer oluşturan Arslan Alüminyum A.Ş. bir Dünya markası olma yolunda vermiş olduğu önemli kararlar ve attığı güçlü kalıcı adımlar sayesinde sektörünün yükselen değeri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.